X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

WeVideo İle Birkaç Dakikada Profesyonel Videolar Oluşturmak Mümkün

AnasayfaYazılarWeVideo İle Birkaç Dakikada Profesyonel Videol...

WeVideo İle Birkaç Dakikada Profesyonel Videolar Oluşturmak Mümkün
WeVideo ile video düzenleme herkes için mümkün hale gelmiştir. Bu platform sayesinde oluşturulan video içeriklere ses entegre etme veya efekt ekleme gibi daha karmaşık görevler pratikleşmiştir.
Bu platformda bir videoyu düzenlemek için çok sayıda seçenek mevcut. Adobe Premier gibi diğer video düzenleyicilerin sahip olduğu pek çok işlevi WeVideo sayesinde gerçekleştirebileceksiniz.
Video düzenlemeye yeni başlayanlar için en zor kısımlardan biri videolara efekt ekleme işlemidir. Bu yazıda, platformun genel özelliklerinden bahsedeceğimiz gibi bu özelliklerin temelde nasıl kullanıldıklarını açıklayacağız.
WeVideo Business İle Video Sınırsız Video Düzenleyin, Dilediğiniz Platformda Paylaşın
WeVideo, 5 dakikalık ve 1 GB boyutunda videolarla sınırlı ücretsiz bir hesap sunar, videoları yalnızca YouTube, Vimeo veya benzerlerine yüklemek için düzenlemek istiyorsanız yeterlidir. Ancak oluşturulan içerikler, bir filigrana sahip olacaktır. Daha uzun videolar kaydetmek veya filigranı kaldırmak için ücretli bir hesap seçebilirsiniz. WeVideo-Business hesabı ile yıllık 250 TL karşılığında sınırsız video oluşturabilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.
WeVideo Ne Tür Efektler Sunuyor?
Grafikler
Yazılımın medya panelinde beş farklı sekme vardır. İkincisi, sırayla dört türe ayrılan grafiklere karşılık gelir. Burada, grafik materyaliniz olmadığında ses parçalarından videolar oluşturmak için animasyonlu klipler (arka planlar) bulacaksınız. Statik bir rengin arka planını tercih ederseniz, buna uygun efektlere de sahipsiniz.
Grafik efektlerinin üçüncü bölümü, birkaç örnek vermek gerekirse, komik yansımalar, geri sayım, kar veya patlama gibi animasyonlu efektlere karşılık gelir. Videolarınızın arasına serpiştirilmiş olması, onlara daha canlı bir dokunuş katacaktır. Son olarak, Çerçeveler'de videonuzun kenarlarını süslemek için çerçeveler bulacaksınız.
Seçtiğimiz grafik eklentisini videonuzda uygun bulduğunuz dakikaya veya saniyeye yerleştirerek, ardından makas simgesine tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ardından, efekte yer açmak için video parçasını ayırın ve uygun yere sürükleyip bırakın.
Geçişler
Geçişler, bir sahneden diğerine geçişi iyileştirmek için kullanılır. Direkt değiştirmek yerine, ilkini ikinci ile birçok farklı şekilde birleştirmesini sağlayabilirsiniz. Burada, oluşturulan videonun türüne ve ciddiyetine bağlı olarak çok sayıda alternatif mevcuttur.
Varsayılan olarak, ihtiyaçlarınıza göre uyarlayarak artırabileceğiniz veya azaltabileceğiniz belirli bir süreleri vardır: örneğin geçişi çok hızlı yapın veya karın etkisinin daha uzun sürmesini sağlayabilirsiniz. Bu efektler öncekilerle aynı şekilde eklenir ve sürelerini değiştirmek için o efektin sağ tarafını çekip istediğiniz süreye ulaşana kadar sürüklemeniz yeterlidir.
Metinler
Metin efektleri, birinin videonuzda söylediklerini alt yazıya geçirmenize veya ekrandaki bir şeyi vurgulamanıza yardımcı olur. Bir video eğitimi oluşturuyorsanız çok kullanışlıdır.
Efektler
Videolarınıza geçiş efektleri eklemek için sürükle-bırak yöntemini kullanabilirsiniz. Böylece, görüntü ve metin üstte aynı anda görülecektir. Bu geçişleri özelleştirmek için, efekte çift tıklayın ve istediğinizi yazabileceğiniz ve bir boyut, ekrandaki bir konum ve renk ve düzenlemenin diğer yönlerini uygulayabileceğiniz bir menü açılacaktır. Bu menüde dilediğiniz gibi özelleştirme yapabilirsiniz.
Temalar
Temalar bölümü, işini pratikleştirmeyi sevenler için uygun. Burada, videonuza otomatik olarak uygulanan müzik, geçişler ve diğer öğelerin kombinasyonlarını bulacaksınız. Hemen sonuç elde edebileceksiniz. Böylece video editleme süresinden tasarruf etmenizi sağlayacak ve aynı zamanda iyi sonuçlar oluşturabileceksiniz. Ek olarak, bu bölümde 30'dan fazla farklı kombinasyon bulacaksınız. Dolayısıyla, oluşturmak istediğiniz video türüne uygun olanı mutlaka bulacaksınız.
Gördüğünüz gibi WeVideo, çeşitli efektleri birleştirerek daha çekici ve profesyonel videolar oluşturmanıza olanak sağlıyor. Ancak elbette yüksek düzeyde detay barındıran bir alternatif değildir. Genel anlamda bu platform sayesinde, sadece birkaç dakikalık düzenlemeler ile oldukça kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz.


Top