X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

JumpStory Premium Hesabı İle Neler Yapılabilir?

AnasayfaYazılarJumpStory Premium Hesabı İle Neler Yapılabilir...

JumpStory Premium Hesabı İle Neler Yapılabilir?
JumpStory, fotoğraflar, videolar, vektörler ve simgeler için bir web sitesidir ve aylık belirli bir sabit ücret karşılığında 25 milyondan fazla grafik ve görsel-işitsel kaynağa erişmenizi sağlar. JumpStory platformundaki tüm öğeler çeşitli dosya formatlarında kolayca indirilebilir, yasal olarak paylaşılabilir ve YouTube videolarından bloglara, web sitelerine, sosyal medya gönderilerine ve hatta satış e-ticaret platformlarına kadar her şekilde kullanılabilir.
Bu stok medya platformuna her gün binlerce yeni kaynak eklenmektedir. Tüm bu özelliklere yıllık 150 TL karşılığında sahip olmanız mümkün.
Ancak şunu belirtmekte fayda var. Bazı durumlarda sadece tek bir platformun sunduğu kaynaklar çalışmalarınız için yeterli gelmeyebilir. Bu nedenle de doğrudan platform üzerinden yüksek rakamlara ücretli üyelik satın almak yerine alternatif platformlar üzerinden bu erişimi sağlamak daha ekonomik olacaktır.
JumpStory’nin Geniş Arşivi
Kısaca bu platform, görsel-işitsel kaynakların bir deposudur.
JumpStory'de görseller bulursunuz, ancak aynı zamanda temel düzenlemeler yapabilir , görüntüden arka planı kaldırabilir, farklı formatlar ve boyutlar indirebilir ve her şeyi klasörler halinde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca daha karmaşık ifadeler kullanarak görüntüleri bulmanızı da sağlar, örneğin: gece sahilde dans eden kişi gibi.
Bu tür bir arama, fotoğraflara bakarak bir saat harcamak zorunda kalmadan tam olarak aradığınızı bulmanıza yardımcı olur.
Ancak bu fonksiyonun şu an için İngilizce'de daha iyi çalıştığını söylemek gerek. Optimize edilmiş arama sonuçları rakiplerine kıyasla bu platformun öne çıkan bir tarafıdır. İlerleye dönemlerde yapılacak yeni geliştirmelerle çok daha faydalı hale gelebilme potansiyeline de sahip.
Platformun Sınırlamaları Var Mı?
Bu platformun önemli bir fonksiyonu da görüntülerden arka planı kaldırmanıza olanak sağlayan işlevidir. Ayrıca site tasarım ve kullanım olarak yeterli düzeyde sezgisel tasarım elementleri ile donatılmıştır. Bu sayede aynı ekrandan resimler, videolar, vektörler ve simgeler için seçeneklere kolayca erişebilirsiniz. Bu durum özellikle de stok medya ararken uzun zaman harcamanız gerekiyorsa fazlasıyla önemli bir konu haline gelebilir.
Ayrıca, işinizde kullanmak istediğiniz görselde sadece birkaç tıklamayla arka planı düzenleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Doğrudan web üzerindeki resimlerden arka planı kaldırma işlevi bir artı, ayrıca kolay kullanılabilir olmasıyla da öne çıkıyor. Dolayısıyla JumpStory’de kullanılabilirlik fazlasıyla ön planda.
2018 yılında yayın hayatına başlayan ve görece yeni bir oluşum olmasına karşın, yaklaşık yirmi beş milyondan fazla stok görselden oluşan bir arşiv sunmayı başarmıştır. Genel anlamda bu platformun kullanıcılarına yönelik kilit yönleri, yapay zeka ile elde edilen işlevlerin basitçe kullanılabiliyor olması ve kaliteli arşividir.
Fotoğrafların kalitesi şaşırtıcı derecede yüksek ve bu, web sitesinde defalarca vurgulanıyor. Ayırt edici kalitede görseller arıyorsanız, bu stok platformu ihtiyaçlarınızı karşılar. JumpStory, yapay zeka tekniklerinin yoğun kullanımı gibi yeni teknolojileri de deniyor.
Seçtiğiniz herhangi bir stok görseli istediğiniz şekilde ayarlayabilir, kırpabilir, renklerini düzenleyebilir veya üzerine çeşitli metinler ekleyebilirsiniz.
Platformun arama filtreleri üç seçenek ile sınırlandırılmıştır. Bu seçenekler renk, konum ve yön şeklindedir.
Ek olarak genel anlamda platformun üyelerine sunduğu stok materyallerdeki görüntüler oldukça doğal. Diğer görüntü havuzlarında gördüğünüz o yapay görsellere rastlamayacaksınız.
JumpStory hakkında kullanıcıları memnun eden bir başka unsur ise video arşividir. Daha popüler ve çok daha pahalı yerlerde bulabileceğinizden çok daha fazla çeşitlilik bu platformda sizlere sunulacak.
Bir blogunuz varsa, topluluk yöneticisi veya pazarlama uzmanıysanız ve günlük olarak grafik kaynakları kullanmanız gerekiyorsa, JumpStory aradığınız tüm işlevleri size sunacaktır. Dolayısıyla günlük işlerinizdeki tüm süreci hızlandırmak istiyorsanız bu platformdan bir üyelik alabilirsiniz.


Top