X
X
X
X

Story Blocks Hesabı İle Neler Yapılabilir?

AnasayfaYazılarStory Blocks Hesabı İle Neler Yapılabilir?

Story Blocks Hesabı İle Neler Yapılabilir?

2017 yılında, popüler bir telifsiz video stok hizmeti ve grafik pazarı olan VideoBlocks, StoryBlocks adlı yeni bir stok fotoğraf, video ve ses hizmeti başlattı. Şu anda bu platform, kişisel ve ticari kullanım için indirilebilen 1,5 milyondan fazla telifsiz dijital ürüne erişim sağlayan bir abonelik hizmetidir.

Platform, sunduğu yan hizmetleri tek bir ad altında toplayarak bugünkü adını almıştır. Dolayısıyla  StoryBlocks ismi artık şirketin tüm hizmetlerini temsil ediyor: video, ses ve görüntü içeren stok görseller.

Platform, üyelerine aylık ve yıllık abonelik planları sunmaktadır. Platform aobneleri, geniş ve büyüyen üye kitaplığından sınırsız indirme hakkı elde eder Ayrıca içeriğin tamamı telifsizdir, bu nedenle üyeliğiniz sona erse bile sonsuza kadar kullanabilirsiniz.

Storyblocks’un geniş arşivi şunları içerir:

 • Stok Video
 • After Effects Şablonları
 • Hareketli Arka Planlar
 • Stok Ses
 • Telifsiz Müzik
 • Ses efektleri
 • Hazır fotoğraflar
 • Vektörler
 • İllüstrasyonlar

Storyblocks’un Sunduğu Artılar

1.Sınırsız indirme: Storyblocks, abonelik aktifken sınırsız sayıda indirme ve üyelik aktif olmadığında bile indirilen dosyaların sınırsız kullanımını içeren bir üyelik sunar.

2.Sınırsız kullanım ile kolay lisanslama: Standart ve kurumsal lisans: her ikisi de kalıcı olarak telifsizdir, dünya çapında kullanılabilir, bireysel ve ticari projeler için sınırsız kullanımı kapsar. Ve projelerinizin üretimi 20.000 dolardan fazlaya mal olmadıkça, standart lisansı kullanmanızda fayda var.

 1. Çok çeşitli stok video: Platform, abonelerine şu anda 835.000'den fazla ses, 427.000’den fazla görüntü ve fotoğraf sunmaktadır. Ayrıca her geçen gün platforma sürekli olarak yen kaynaklar eklenmekte.
 2. Ek ücrete gerek yok: Yeni stok videolar, görseller ve ses dosyaları, mevcut ve yeni üyeler için ek ücret ödemeden platforma ekleniyor.
 3. Deneme opsiyonu: Storyblocks, ücretsiz deneme seçeneğine sahiptir.
 4. Uygun fiyatlar: Storyblocks sınırsız üyeliği maliyet/fayda olarak oldukça iyi seviyededir. Ayrı bir video, ses veya görüntü üyeliği alma seçeneği de vardır.

Storyblocks’un Eksileri Nelerdir?

 1. Platformun ücretsiz bir planı yoktur: Ancak yine de ücretsiz deneme seçeneği var, ancak bundan sonra üyelik ücreti var.

 

 1. Doğru abonelik planını seçmek zor olabilir ve biraz düşünmeyi gerektirebilir. Bu makale doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.
 2. Ücretsiz deneme, yalnızca bir video kitaplığına erişmenizi sağlar (ses veya görüntü yoktur).

Ayrıca, kaydolmadan önce bile hangi videoların, görüntülerin ve seslerin tüm üyelere ücretsiz olarak indirilebileceğini görebilirsiniz. Ekstra ücret ve benzeri satış teknikleri yoktur. Ayrıca sınırsız üyelerin erişebildiği içerik kütüphanesine sürekli olarak yeni içerik ekleniyor. Bunlar için ekstra bir ödeme yapılmasına da gerek yoktur.

StoryBlocks’un Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Kullanımı kolay ve sınırsız indirme hakkına sahipsiniz. Hiçbir ekstra veya gizli ücret yoktur. Video ve görsel çalışmalarınızda kendiniz çekim yapmak zorunda kalmayacağınız için çalışmalarınızı çok daha pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece video kitaplığına göz atarak yeni videolar oluşturmak için birçok fikir edinebilirsiniz. Tüm projeleriniz için fazlasıyla yeterli görüntü mevcut ve sürekli olarak yeni videolar ekleniyor. Ayrıca, diğer stok görsel hizmetlerine kıyasla ekonomiktir.

Ancak elbette bu platformun sunduğu özelliklerden tam olarak faydalanabilmek adına bilgisayar konusunda bilgili olmanız gerekir. (en azından belli bir dereceye kadar.)

 Özellikle After Effect şablonlarını kullanmayı planlıyorsanız, dosyaları nasıl indireceğinizi ve açacağınızı/kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Her şablon adım adım bir öğretici ile birlikte gelir, ancak daha önce AE kullanmadıysanız, ilk başta sadece temelleri anlamanız 20 dakikanızı alacaktır.

Story Blocks-Unlimited All Access üyeliğini yıllık 225 TL’ye satın alabilir ve sınırsız indirme hakkı ile dilediğiniz gibi projelerinizde kullanabilirsini


Top