X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Magisto Business Hesabı İle Birbirinden Yaratıcı Videolar Hazırlayın

AnasayfaYazılarMagisto Business Hesabı İle Birbirinden Yaratı...

Magisto Business Hesabı İle Birbirinden Yaratıcı Videolar Hazırlayın

Magisto Business hesabı ile başta PC olmak üzere, Android ve iOS'ta fotoğraf ve müzik içeren videolar oluşturmanız mümkün. Uygulama, gelişmiş özelleştirmeler arasında kaybolmadan bir videoyu kısa sürede düzenlemek için tasarlanmış, sade ve kullanışlı bir ara yüze sahiptir. Satın alacağınız üyeliğin sunduğu avantajlardan yararlanmaya başlamak için, en sık kullandığınız cihaza yükleyin ve Business hesabı ayrıcalıklarıyla birlikte kullanmaya başlayın.

Magisto'yu kullanmaya başlamak için yapmanız gereken ilk şey uygulamaya kaydolmaktır. Bunu Facebook hesabınız, Google e-postanız veya farklı bir e-posta aracılığıyla yapabilirsiniz. Ancak bu şekilde sadece ücretsiz üyeliklere sunulan bölümlere erişebilirsiniz. Yazılımın tüm gücünden faydalanmak için Magisto Business hesabı satın alabilirsiniz.

Magisto Nasıl Kullanılır?

Magisto'yu kullanarak fotoğraf ve müzik içeren bir video oluşturmak için Videolar ve Fotoğraflar bölümüne gidin ve içe aktarmak istediğiniz fotoğrafları, cihazınızın galerisinden seçin veya Google Drive üzerinden içe aktarın.

Tüm fotoğrafları içe aktardıktan sonra, sağ üst köşede bulunan sonraki düğmesine basın ve yüklemenin tamamlanmasını bekleyin. Artık videonuz için bir tema seçebilir ve her biri için belirli bir filtre seçebilirsiniz. Çeşitli önizlemelere bakarak videoya uygulayabileceğiniz değişiklikleri test etmek için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Böylece istediğiniz zaman fikrinizi değiştirebilir ve oluşturduğunuz videoya yeni filtreler ve temalar ekleyebilirsiniz.

Gerekli olduğunu düşündüğünüz tüm değişiklikleri yaptıktan sonra, videonuza başlığı ekleyin ve son olarak onaylamadan önce Filmimi oluştur düğmesine basarak süresini uzatmayı veya azaltmayı seçin. Uygulamanın videoyu dışa aktarması birkaç dakika sürecektir, ancak endişelenmeyin, filminizin hazır olduğuna dair bir bildirim alacaksınız.

Dışa aktarılan video taslak olarak kaydedilecektir: bu şekilde, kesin olarak kaydetmeden önce inceleyebilir ve sonunda paylaşabilirsiniz. Kaydetmeyi seçtiğiniz videolar, uygulama içinde genel veya özel albümlere dahil edilebilir. Ayrıca video paylaşımı söz konusu olduğunda Magisto, videoyu Youtube, Facebook, Instagram veya Twitter'a yüklemeyi destekler.

Uygulamayı tamamen ücretsiz kullanma imkanından dolayı, dışa aktarılan videolar, ödeme yapılmadan kaldırılamayan bir logoya sahiptir. Magisto, aylık 19,99 € veya yıllık 69,99 € tutarında bir işletme(Business) seçeneği de sunmaktadır. Magisto Business özellikleri arasında, dışa aktarılan videolardaki filigranı kaldırmanın yanı sıra videoyu HD olarak indirme imkanı da var.

Adım Adım Magisto İle Video Oluşturma Rehberi

  1. Adım: Magisto’yu bilgisayarınızda kullanabilmek adına web sitesinden indirin.
  2. Adım: “Filmler”e ve ardından “İlk Filminizi Oluşturun” altındaki “+” sembollü orta düğmeye dokunun. (Mobil cihaz için.) Cihazınızın galerisi açılacaktır. Her bir öğenin üzerindeki simgeyi tıklayarak istediğiniz görüntüleri seçin. Bitirdiğinizde “İleri”ye dokunun;
  3. Adım: Şimdi, düzenlemeniz için hangi stilin en iyi olduğunu seçin. “Macera Sporları”, “Yemek”, “Mutluluk”, “Retro” ve daha fazlası gibi çeşitli seçenekler mevcuttur. Seçmek için istediğiniz öğeye dokunmanız yeterlidir. Ardından, videonuzun müziği olarak kullanılacak mevcut şarkılardan birini seçin.
  4. Adım: Bu adımda, videonuza bir başlık eklemeniz gerekiyor. Mobil cihazınızda ilgili bölüme dokunun ve sanal klavye açılacaktır. Yine aynı bölüm üzerinde video zamanlamasını ayarlamak için kontrol çubuğuna dokunun ve bekleyin. Düzenleme süresini en az 15 saniye ile ayarlamak için bir pencere görünecektir. Bitirmek için “Filmimi Yap”a dokunun;
  5. Adım: Videonun hazır olduğunu bildiren bir mesaj görüntülenecektir. Uygulama açıkken beklemeniz gerekmez, çünkü işlem bittiğinde mobil görev çubuğunda bir bildirim gösterilir;
  6. Adım: Video hazır olduğunda, oynatmaya başlamak için “ok” simgesine dokunun. Herhangi bir ayrıntıyı değiştirmek isterseniz, “Düzenle”ye dokunmanız yeterlidir. Uygulamanın albümüne kaydetmek için “Kaydet”e dokunun. Özel veya genel bir albüme kaydedebilirsiniz. Tercih ettiğiniz seçeneği işaretleyin ve “Bitti”ye dokunun;

7. Adım: Sonuç sosyal medyada paylaşılabilir. Bunu yapmak için son simgeye dokunun ve hangi platforma gönderi paylaşmak istediğinizi seçin.


Top