X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Manisada Engelli Gençlere Ücretsiz Web Tasarım Kursu

AnasayfaHaberiniz Olsun.Manisada Engelli Gençlere Ücretsiz Web Tasarım...

MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde belediyenin desteğiyle  yaşayan engelli gençlere temel web tasarımı ve temel grafik tasarımı ve girişimcilik kursu açılması için çalışmalar start  verildi.

Turgutlu Belediyesi, engellilerin istihdamına destek olmak için yeni bir çalışmaya daha imza attı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Turgutlu Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Bölümü işbirliğiyle başlayacak temel web tasarımı eğitimi, temel grafik tasarımı eğitimi ve girişimcilik eğitimi kursuna, ilçede yaşayan engelli vatandaşlar faydalanabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Turgutlu Belediye Başkanı MHP'li Turgay Şirin, kursun 5 gün süreli ve toplam 20 saatlik olacağını belirterek, kursların Turgutlu Meslek Yüksekokulu'ndaki bilgisayar laboratuvarlarında verileceğini dile getirdi. Belediye Şirin, "Engelli hemşerilerimizin bu eğitimler vasıtasıyla kendini bu alanlarda geliştirip, bu yolla maddi ve manevi kazanım elde etmesi amaçlanmaktadır. Bu projeyle kişi kendisi ve çevresindekilere web sayfası yapabilecek ve hatta bu konuda birçok girişimde bulunabilecektir. Projeyle engelli bireyler kendi ev ortamlarında çalışıp, vakitlerini faydalı bir şekilde geçirebilecekler, bununla birlikte özgüvenleri gelişecek iş hayatına atılım yapma eğilimine girebileceklerdir. Dolayısıyla yeni iş çevreleri gelişecek ve maddi kazanımlar elde edebileceklerdir. Böylece engelli bireylere istihdam olanağı sağlanmış olacak ve engelli kişilerin iş hayatına kazandırılması konusunda bir örnek model geliştirilmiş olunacaktır. Katılanlara verilecek katılım sertifikasıyla bu konuda yetkinliklerini elde etmiş olacaklardır. Kursa katılmak isteyen engelli vatandaşlarımızın, 5 Şubat'tan itibaren Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne başvurmaları yeterlidir" diye konuştu.

 

 

Top