X
X
X
X

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturulabilecek Platformlar Hangileridir?

AnasayfaYazılarÜcretsiz Web Sitesi Oluşturulabilecek Platform...

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturulabilecek Platformlar Hangileridir?

Ücretsiz web sitesi oluşturmak günümüzde birçok kişinin tercihi haline geliyor. Geçmiş yıllarda, tasarım ve özellikleriyle hayal kırıklığı yaratan yalnızca bir veya iki ücretsiz platform mevcuttu. Artık herkesin güzel ve işlevsel bir ücretsiz web sitesi oluşturmasına olanak tanıyan özelliklere sahip düzinelerce ücretsiz araç var.

Wix

Web siteleri oluşturmak için en iyi bilinen araçlardan biri listemizin en başında yer alıyor. Wix, web sitenizi oluşturmak için yalnızca öğeleri sürükleyip bıraktığınız bir sayfa düzenleyiciye sahip eksiksiz ve kullanımı kolay bir platformdur. Ayrıca ücretsiz barındırma ve kendi kişiselleştirilmiş etki alanına sahiptir. Yani, bir web sitesi oluşturmanın tüm bölümlerini kapsar.

Web Node

Hızlı ve mümkün olan en kolay şekilde çevrimiçi bir sayfaya ihtiyaç duyanlar için ideal web siteleri oluşturmak için başka bir araçtır. Kapaklar ve afişler oluşturmanız için hazır bir dizi resim ve şablonla Webnode, kullanıcılarına 5 dakikadan daha kısa sürede bir web sitesi oluşturma imkanı vaat ediyor. Ayrıca kişisel, iş odaklı web siteleri ve bir e-ticaret yöntemi oluşturmak için şablonlara sahiptir.

BigCommerce

Shopify'ın en büyük rakiplerinden biri olan BigCommerce, aynı zamanda bir çevrimiçi mağaza oluşturması gereken kullanıcılara hizmet vermeyi amaçlıyor. Yazılım, özellikleri arasında, e-ticaretiniz için web sitesi barındırmadan ödemeye kadar bir dizi eksiksiz araca sahip olmanın yanı sıra, ürünlerinizi eBay ve Amazon gibi büyük sitelere entegre etmenize ve ücretsiz web sitesi oluşturmanız olanak tanır.

Duda

E-ticaret ve bloglara odaklanan Duda, işinizi web'de tanıtmak için web siteleri oluşturmak için ideal bir araçtır. Sürükle ve bırak düzenleyicisine sahip olmanın yanı sıra, ziyaretçinin sitenize eriştiği ekran boyutundan bağımsız olarak okumayı kolaylaştıran ve uyarlayan duyarlı web sitelerinin oluşturulmasına olanak tanır.

Duda ayrıca yükleme hızı göz önünde bulundurularak yapılmıştır, yani web sitenizi optimize ederek web sitenizin öğelerini daha hızlı yükleyecek şekilde optimize eder.

Squarespace

Önceki üç örneğin kalıplarını takip eden Squarespace, geliştirme veya web tasarım becerilerine sahip olmayanlar için geliştirilmiş web siteleri oluşturmak için de bir araçtır. Ayrıca sürükle ve bırak düzenleyicisi olan platform, çevrimiçi mağazalar, düğün siteleri veya sanatçıların çalışmalarını sergilemeleri için çevrimiçi bir galeri gibi çeşitli alanlardaki web siteleri için şablonlara sahiptir.

Shopify

Sanal mağaza oluşturmak için en iyi bilinen platformlardan biri olan Shopify, bölgedeki en iyi seçeneklerden biridir. Ürünlerinizi satmak için web siteleri oluşturmanıza izin vermesinin yanı sıra, Facebook mağazası ile entegrasyona sahiptir, kataloğunuzu entegre etmenize ve Sayfanız veya Instagram profiliniz üzerinden satış yapmanıza olanak tanır.

Shopify aracılığıyla bilgi ürünleri ve uygulamaları da satabilirsiniz.

MockPlus

Şimdiye kadar bahsedilen ücretsiz web sitesi oluşturma araçlarının aksine MockPlus, web sitenizi çevrimiçi hale getirmek için değil, prototipler oluşturmak içindir. Başka bir deyişle, araç aracılığıyla web sitenizin birkaç sürümünü oluşturabilir ve hangi sürümün kesin sürüm olacağını belirlemeden önce her birini test etmenize olanak tanıyabilirsiniz. Ana avantajı, düzenleme araçları basit ve kullanımı kolay olduğundan, prototip oluşturmanın olası hızıdır.

Weebly

Bu platform, sayfaların çeşitli sınırlamaları olmasına rağmen, web sitelerinin ücretsiz olarak oluşturulmasına izin verir. Bununla birlikte, favoriye karar vermeden önce sitenizin çeşitli sürümlerini test etmeye de hizmet eder. Weebly, diğerlerinin yanı sıra e-ticaret web siteleri, portföyler ve bloglar oluşturmanıza da olanak tanır.

Araç ayrıca web sitenizi Android veya iOS akıllı telefonlarda düzenlemenize ve yönetmenize izin veren sürümlere sahiptir son dönemlerde bir hayli tercih edilir hale gelen, oldukça başarılı ve kapsamlı bir alternatiftir.


Top