X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Reseller (Bayi) Hosting

AnasayfaYazılarHostingReseller (Bayi) Hosting

Reseller (Bayi) Hosting

Reseller (Bayi) Hosting, bir hosting şirketinin, aracı şirketlerin yani bayilerin müşterilerinin web sitelerini barındırması için sunucularında alan sağlamasıdır.

Bayi ile her müşterinin kendi web sitesinden bağımsız olması ve aynı zamanda bayinin bir yönetim paneli aracılığıyla bu hesapların tam yönetimine sahip olması için erişim oturumları sağlamak mümkündür.

Bir başka deyişle, Reseller Hosting, web sitesi hosting hizmetlerinin dış kaynaklı olduğu, tasarımcı hizmetleri veya çözüm yazılımı gibi halihazırda sattığınız hizmetlere eklendiği bir iş modeli olarak anlaşılabilir.

Reseller (Bayi) Hosting Kimler İçin Uygundur?

Reseller (Bayi) Hosting hizmetinde dijital hizmetler ve teknoloji ile çalışan ve müşterilere hosting sunmaktadır. Bu nedenle sağlanan hizmetlere değer katmak isteyen profesyoneller için uygundur.

Web sitesi yeniden satışı ile çalışan ve müşterilerinin web siteleri için barındırma hizmeti ile gelirlerini artırmak isteyen ajanslar, serbest çalışanlar, geliştiriciler ve web tasarımcıları için uygundur.

Hosting sunarak hizmetleri genişletme stratejisi olarak İnternet sağlayıcısı yazılımlarını çalıştırmak ve ürüne değer katmak için hosting hizmetlerine ihtiyaç duyan müştersine müşteriye eksiksiz paketler sunar.

Reseller Hosting İle Paylaşılan Hosting Arasındaki Fark

Paylaşımlı hostingde tüm sitelere bir oturum açma hakkı verilir. Bir müşterinin aynı hesaptaki diğer tüm müşterilerin sitesine erişme imkanı vardır. Bu da işletmelere amatörlük kazandırabilir.

Reseller hostingde ise,  her müşterinin cPanel'i kullanmak için kendi erişim şifresine sahip olmasını sağlar ve aynı şekilde bilgilerini diğer müşterilerle paylaşmayacağı için işinizi profesyonelleştirir.

Ayrıca Reseller (Bayi) Hosting hizmetinde hesap yönetimi, örneğin bugüne kadar ödenmeyen her hesabı ayrı ayrı askıya alabilen bayinin sorumluluğunda olacaktır. Bu, paylaşılan hosting hizmetinde mümkün değildir.

Bayi Hosting Hizmetinde Değerlendirilmesi Gereken Temel Özellikler Nelerdir?

Uptime: Uptime, web sitenizin barındırıldığı sunucunun ne kadar süreyle kullanılabilir olacağını ifade eder. Yüzde 99'un üzerinde çalışma süresi, oldukça iyi bir hizmet olarak kabul edilir.

SSD Disk Alanı: Sitenizin ne kadar büyümesini beklediğiniz, ne kadar disk alanı seçmeniz gerektiğini belirleyecektir. Disk alanı sınırı, bayi işinizin ve müşterilerinizin web sitelerinin büyümesini etkileyecektir, web siteleri büyüdükçe daha fazla alana ihtiyaçları olacaktır.

Trafik Sınırı: Bazı planların siteler ve sunucuları arasındaki veri alışverişi arasında bir sınırı vardır. E-ticaret siteleri ve çok sayıda erişime sahip bloglar daha yüksek bir sınıra ihtiyaç duyar.

Destek: Birçok hosting yeniden satış şirketi yurtdışında yerleşiktir. Bu da yalnızca İngilizce destek vermesi anlamına gelir. Özellikle Türkiye’de özel teknik destek önemlidir. İnternet sitesi hosting şirketiniz ve müşteriniz arasında aracı olacağınız için 7/24 destek veren tercih edilmelidir.

Güvenlik: Bilgi alışverişi, kişisel veriler, bankacılık ve finansal işlemler olduğu için, güvenlik hosting firmasının piyasadaki geçmişi ve itibarı ile ilgilidir.

Reseller Hosting Seçeneklerimiz

Reseller (Bayi) Hosting hizmetinde 10, 20, 40 ve 80 sitenin barındırılması mümkündür. Elbette barındırılan site sayısı arttıkça fiyatın da artacağı bilinmelidir. Hizmete sunulan S Bayi seçeneğinde 10 site barındırma, 10 X %100 CPU, 10 X 1024MB RAM, sınırsız alt özellikler, haftalık yedekleme, litespeed webserver, cloudlinux  ve cPanel / WHM özellikleri vardır.

M Bayi seçeneğinin özellikleri ise şöyledir: 20 site barındırma, 20 X %100 CPU, 20 X 1024MB RAM, sınırsız alt özellikler, haftalık yedekleme, litespeed webserver, cloudlinux, cPanel / WHM.

L Bayi şu imkanları sunar: 40 site barındırma, 40 X %100 CPU, 40 X 1024MB RAM, sınırsız alt özellikler, haftalık yedekleme, litespeed webserver, cloudlinux, cPanel / WHM.

XL Bayide ise verilen hizmetler şu şekildedir. 80 site barındırma, 80 X %100 CPU, 80 X 1024MB RAM, sınırsız alt özellikler, haftalık yedekleme, litespeed webserver, Cloudlinux ve cPanel / WHM


Top