X
X
X
X

Epidemic Sound İle Neler Yapılabilir?

AnasayfaYazılarEpidemic Sound İle Neler Yapılabilir?

Epidemic Sound İle Neler Yapılabilir?
Fon müziği, videolarınızın kalitesini önemli ölçüde artırma gücüne sahiptir. Ancak, internet üzerinde çeşitli platformlarda yer alan bir müziği alıp, içeriklerinizde kullanmanız mümkün değildir. İsveç merkezli Epidemic Sound, neredeyse 10 yıl önce kuruldu ve YouTuber'lara, çeşitli içerik oluşturuculara, istedikleri zaman ve istedikleri şekilde kullanabilmeleri için tamamen telif hakkı içermeyen yüksek kaliteli müzik sağlama konusunda uzmanlaşmıştır.
Videolarınızı düzenlemek en iyi sonuçları elde etmek için, size çok çeşitli, en yüksek kalitede müzik sunan ve aynı zamanda işinizi kolaylaştıran araçlar (doğru şarkıları bulmak ve düzenlemek için) sağlayan bir çözüm bulmalısınız. İşte bu noktada Epidemic Sound devreye giriyor.
İçeriğiniz için ideal şarkıyı bulmak ve ardından telif hakkı veya videonun YouTube tarafından kaldırılması ile sonuçlanması, emeklerin boşa gitmesi anlamına gelecektir. Ancak bir Epidemic Sound üyeliği ile böyle sorunlarla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.
Doğru Müziği Arayın Ve Bulun
Bu platformun kullanıcılarına sunduğu arama motoru oldukça pratiktir. Şarkılar türlere, ruh hallerine, öne çıkanlara ve albümlere göre sınıflandırdılar. Ayrıca, bu türlerin her biri alt türlere ayrılmıştır.
Konu yeni müzikler keşfetmek olduğunda, buna benzer şeyler sunan çok az şirket var. Epidemic Sound onlardan bir tanesidir. Ancak bu platformu farklı kılan iki özelliği mevcuttur:
'Benzerini bul' işlevi, aramayı daralttıktan sonra benzer şarkıları keşfetmeyi gerçekten kolaylaştırır.
Temel olarak ses tasarımı ile daha yaratıcı olmanızı sağlayan, sesleri, basları, gitarları veya diğer enstrümanları beğeninize göre otomatik olarak ortadan kaldıran, müziği ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak için şarkıları STEMS olarak adlandırdıkları şekilde indirme imkanı mevcuttur.
Öte yandan, Epidemic Sound hizmetini bir süre kullanıp daha sonra kesmeye ve abonelik için ödeme yapmayı durdurmaya karar verirseniz dahi YouTube'da telif hakkı bildirimleri almazsınız. Videonuzu yüklediğinizde aylık abone olduğunuz sürece, daha sonra abone olmasanız bile o müziği sonsuza kadar kullanma hakkına sahip olacaksınız.
Epidemic Sound Hesabı İle Neler Yapılabilir, Platformun Artıları Nelerdir?
YouTube, Facebook ve Instagram için telif hakları kapsamı.
Her hafta yeni şarkılar eklenir.
Sınırsız indirme.
Kendi ve işlettiğiniz tüm kanallarınızda sınırsız kullanım.
Telif hakkı talebi veya telif ücreti yoktur.
Oynatma listeleri / projeler oluşturun ve paylaşın.
Yüksek müzik kalitesi: 30.000'den fazla parça ve 60.000'den fazla ses efekti.
Müzik kitaplığınız haftalık olarak büyür.
Kolay şarkı arama ve STEMS ile her şarkının yalnızca bölümlerini indirme olanağı.
Bu tür platformlar sayesinde, video içeriklerinizde kullanmayı planladığınız müziklerin, projeniz için doğru olup olmadığını bile bilmeden doğru şarkıyı aramak için saatler harcamak zorunda kaldığınız günler geride kalacak.
Şu anda piyasada birçok yüksek kaliteli müzik sağlayıcısı vardır. Ancak Epidemic Sound şimdiye kadarkilerin en iyisi olarak öne çıkmayı başarıyor. Sundukları kütüphaneleri çok büyük ve hızlı, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Ayrıca, yeni müzik bulmayı her zaman kolaylaştıran bu platform, içeriğin gerçekten benzersiz görünmesini sağlamaya yöneliktir.
Epidemic Sound, müzik lisanslama alanında, toplu hak yönetimi şirketlerinin rolünü ortadan kaldıran önemli bir iş modeline öncülük ediyor: ne eserler ne de birlikte çalıştığı yazarlar, bu varlıkların hiçbirinde kayıtlı değildir. Epidemic Sound, müşterilerini ve ürünlerini korumak için tüm parçaları YouTube Content ID'de kayıtlı hale getirmiştir. Böylece videolarda müzik kullanmak için üçüncü şahıslardan gelen yanlış telif hakkı taleplerinin önlenmesi mümkün hale gelmiştir.
Yıllık 275 TL ücretle satın alabileceğiniz bir hesapta türe göre, albüme göre veya doğrudan arama çubuğuna bir sorgu girerek video içerikleriniz için birbirinden kaliteli müziklere erişmektir.


Top