X
X
X
X

Alan Adı Kaydı Nedir? Doğru Alan Adı Seçiminin Önemi

AnasayfaYazılarAlan AdıAlan Adı Kaydı Nedir? Doğru Alan Ad...

Alan Adı Kaydı Nedir? Doğru Alan Adı Seçiminin Önemi

Alan adı kaydı, internette var olmayı sağlar. Alan adı olmadan müşterileriniz ya da okuyucularınız size ulaşması mümkün değildir.

IP, web sitenizin barındırıldığı sunucu da dahil olmak üzere internete bağlı her bilgisayarı tanımlayan bir dizi numaradan başka bir şey değildir. Bir IP adresinin hatırlanması karmaşıktır ve ticari bir çekiciliği yoktur, dolayısıyla etki alanlarını kullanma ihtiyacı vardır.

Alan adı kaydı isim, yapıldığında bir yıl boyunca adresin kullanımı garanti altına alınır. Ancak yine de web sitenizde kullanılacak tüm dosyaları depolamak için bir yere ihtiyacınız vardır. İşte burada hosting devreye girer. Bununla birlikte, web sitenizin dosyalarınız bunun için özel olarak hazırlanmış bir bilgisayar olan bir sunucuya kaydedilecektir.

Bu şekilde, markanıza sadece alan adını yazarak dünyanın her yerinden her zaman internet üzerinden erişilebilecektir.

Web sitesinin gelişimi, ticari noktanızın mimarisi ve dekorasyonu gibidir. İnternette bulunan önceden hazırlanmış şablonları ve şablonları kullanarak kendiniz yapabilir veya web tasarımcıları, programcıları veya web geliştiricileri kiralayabilirsiniz.

Alan adı Kaydı Nedir ?

Alan Adı Kaydı Yapmak Nedenler

İnternette kendi alanlarını kullanmayan birkaç site görmüş olabilirsiniz. Genellikle şirket adından başka bilgiler içeren daha uzun adresleri vardır. Bunlar ücretsiz blog platformlarıdır. Bu, siteye amatör bir görünüm kazandırır ve sonuç olarak imaja zarar verir. Kendi alan adınızın olması gerektiğine inanıyoruz. Önemini bilerek, anlamanız için ana nedenleri sıralıyoruz:

  1. Güvenilirlik:

Kendinize ait bir alan adı çok daha fazla profesyonellik getirir ve şirketinizin ciddi olduğunu gösterir. Potansiyel müşterileriniz, sitedeki deneyimlerini mümkün olan en iyi ve en güvenli hale getirmek için yatırım yaptığınızı bileceklerdir.

  1. Açıklama:

Doğrudan konuya giden basit bir alanı tanıtmak, hem ağızdan ağza hem de web'in kendisinde çok daha kolaydır. Adresiniz daha kısa olacak ve yine de uzmanlık alanınıza uygun bir uzantı seçebileceksiniz.

  1. Kolay Ezberleme:

Uygun bir adresi hatırlamak da çok daha kolaydır. Bu, kullanıcıların web sitenizin adını doğrudan Google Chrome veya Firefox gibi bir tarayıcının adres çubuğuna yazdıkları doğrudan trafik hacminizi artırabilir.

  1. Araştırma ağlarına ulaşın:

Google veya Bing gibi arama ağları, kendi etki alanına sahip olanları tercih eder. Bu, sitenizin aramalarda daha iyi sıralanacağı anlamına gelir Sonuç olarak, iş fırsatlarını genişleterek daha fazla erişim elde edeceksiniz.

  1. Kendi e-posta adresi:

Kayıtlı bir alan adı ile işletmeniz için kişiselleştirilmiş e-postalarınız olabilir. Ayrıca, müşteriler ve potansiyel müşterilerle olan iletişiminize çok daha profesyonel bir dokunuş katar ve kişisel ve profesyonel gelen kutunuzun karışmasını önler.

  1. Marka koruması:

Birçok kişi bu noktayı unutur, ancak gerçek şu ki herkes sizin marka adınızla bir alan adı kaydedebilir.

  1. Web sitesi özelleştirmesi:

Bazı ücretsiz web sitesi oluşturma platformları da ücretsiz alan adları sunar. En büyük sorunlardan biri, bu sürümlerden birini seçerken her zaman platformun getirdiği sınırlamalara maruz kalmanızdır. Buna kendi sitenizi istediğiniz gibi özelleştirememek de dahildir.

  1. İstenmeyen reklamların olmaması:

Blog siteleri üzerinden oluşturulan sitelerin dezavantajı, genellikle siz istemeden reklam göstermeleridir. Bu, ücretsiz olarak sunulan hizmetin maliyetini karşılamak içindir.

  1. Bağımsızlık:

Kendi alan adınıza sahip olduğunuzda, web sitenizdeki içerik ve dosyalarla istediğinizi yapabilirsiniz.

  1. Düşük maliyet:

Bir alan adı kaydettirmek çoğu insanın düşündüğünden çok daha ucuzdur.

Alan Adı Tescil

İşletmeniz İçin Mükemmel Alan Adını Seçmek

Alan adı kaydı yaparken siteyi online hale getirdikten ve kendinizi internette konumlandırdıktan sonra her zaman aynı adresle devam edecek bir isim bulmanızda yarar vardır. Alan adınızın telaffuzunun da kolay olmasına dikkat etmelisiniz. Alan adı kaydını da farklı fiyat seçenekleri ile yapabilirsiniz.


Top